ЗА НАС

ВОВЕД

Шангај пренос на топлина опрема копродукции, Ltd (во SHPHE во кратки) е кинеско-германски заедничко вложување, се наоѓа во Шангај, Кина, специјализирана за дизајн, производство, монтажа и сервис на плоча разменувач на топлина. SHPHE има комплетна квалитетот на системот од дизајн, производство, инспекција и испорака. Тоа е сертифицирана со ISO9001, ISO14001, OHSAS18001 и држете ИАНМСП У сертификат.

 • -
  Основана во 2005 година
 • -㎡ +
  Повеќе од 20000 ㎡ фабрика област
 • -+
  Повеќе од 16 производи
 • -+
  Се извезуваат во повеќе од 20 земји

производи

ВЕСТИ

 • SHPHE учествуваа 37-ICSOBA

  37. конференција и изложба ICSOBA 2019 година се одржа во текот на 16 ~ 20-тиот-септемвриските 2019 година во Краснојарск, Русија. Стотици делегати во индустријата од повеќе од дваесет земји учествуваа на настанот и ги споделија своите искуства и согледувања во врска со иднината на алуминиум спротиводно и downstre ...

 • Управување од BASF посети SHPHE

  Сениор менаџер QA / QC, заварување инженеринг менаџер и високи машински инженер од BASF (Германија) ја посети SHPHE во октомври, 2017 година. Во текот на еден ден ревизија, тие го направија детали инспекција за процесот на производство, контрола на процесот и документи, итн .. Клиентот се импресионирани од способноста на производство и ...